Milan, Belçikalı De Ketelaere’yi transfer etti

Milan, Club Brugge’ün genç yeteneği Charles De Ketelaere transferinde şad sona ulaştı. Serie A kümesi, 32 milyon Euro bonservis ve 3 milyon Euro bonus ödemeler karşılığında 21 yaşındaki Belçikalı oyuncuyu grubuna kattı. “Orası her vakit benim konutum olarak kalacak” Yeni kümesinde 90 numaralı formayı giyecek olan atak oyuncusu birinci açıklamasında; “Sıradaki adım için mutluyum. Genç bir oyuncu olarak, yurtdışında […]

Milan, Club Brugge’ün genç yeteneği Charles De Ketelaere transferinde şad sona ulaştı. Serie A kümesi, 32 milyon Euro bonservis ve 3 milyon Euro bonus ödemeler karşılığında 21 yaşındaki Belçikalı oyuncuyu grubuna kattı.

“Orası her vakit benim konutum olarak kalacak”

Yeni kümesinde 90 numaralı formayı giyecek olan atak oyuncusu birinci açıklamasında; “Sıradaki adım için mutluyum. Genç bir oyuncu olarak, yurtdışında zirve seviyede oynama hırsına sahip olmalısınız. Club Brugge’deki herkese teşekkür ederim. Orası her vakit benim konutum olarak kalacak.” kelamlarını sarf etti.

Milan’ın 4. transferi oldu

Genç yıldız oyuncuyla Leeds United ve Leicester City’de ilgileniyordu. De Ketelaere, bu yaz Milan’ın 4. transferi oldu. Son Serie A şampiyonu daha önce Junior Messias, Alessandro Florenzi ve Divock Origi’yi grubuna katmıştı.

De Ketelaere’nin performansı

Belçikalı 10 numara oyuncusu, geçtiğimiz devir Club Brugge ismine çıktığı 49 maçta grubuna 18 gol ve 10 asistlik katkı sağladı.