SİNAN AKÇIL'DAN YENİ TEKLİ "GÜZEL ŞEYLER"

Tarih: 18 Nisan, Çarşamba 2018   

Sinan Akçıl 2018 yılına özel yeni bir maxi single hazırladı. Bugüne kadar 6 solo 4 single albüm çıkartan Akçıl'ın "Güzel Şeyler" isimli albümü ilk maxi single 'ı olması açısından büyük önem taşıyor. "Güzel Şeyler" ,"Seni Böyle Sevmediler","Demesinler" ve "Seni Böyle Sevmediler (Akustik)" isimli 4 şarkıdan oluşan yeni albüm önümüzdeki günlerde Dmc etiketiyle tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini alacak.
 

Çıkış şarkısı Demesinler'de Sinan Akçıl Melda Gürbey ile düet yaptı. Akçıl,Altyapısı Bakü'de tamamlanan "Demesinler" adlı şarkıyla Melda Gürbey'i Türk pop müzik dinleyicisiyle tanıştıracak.

Söz ve Müziklerin  Sinan Akçıl'a ait olduğu albümde Zülfi Badalov,Hakan Erol ve Leyli Erol'unda büyük katkısı var. Albümün aranjörleri arasında Azerbaycan'ın en önemli aranjörü Elvin Musayevin yanı sıra, iki önemli aranjör Tarık İster ve Alper Atakan çalışmalarıyla albümde yer aldılar.

Akçıl'ın Yeni Maxi Single "Güzel Şeyler" albümünün fotoğraflarını Türkiye'nin tek spor fotoğrafçısı Uğur Utku Sezer çekti. Bir çok ilki barındıran albüm için Akçıl; 'Hayatımda güzel şeylerin olduğu bir dönem olduğu için adını 'Güzel Şeyler' koydum" dedi.